Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 200 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Koniec psychoterapii

środa, 02 maja 2012 19:34
Skocz do komentarzy

Pierwszy raz dotrwałam do końca terapii. Wczoraj byłam na ostatniej wizycie. To było spotkanie, na którym podsumowałyśmy terapię. Mówiłam o tym jak to pomogło.

Teraz czytam książkę Sztuka pewności siebie Alan Loy McGinnis. Wciągnęła mnie, jestem w połowie i wiem, że dużo dobrego z niej wyniosę. Pomoże mi.


Terapia mi pomogła. Po jej zakończeniu czuję się o wiele lepiej niż przed jej rozpoczęciem.

1. Dowiedziałam się, że nerwica nie jest chorobą. Dzięki temu od razu poczułam się lepiej, bo przecież jestem zdrowa.

2. Gdy nachodzą mnie stany lekkiego niepokoju kładę się na chwilę, odpoczywam. Przestałam się bać takich stanów i dzięki temu lęki się nie nasilają tylko ustępują gdy odpocznę.

3. Coraz mniejszą wagę przykładam do opinii innych ludzi. Robię więcej dla siebie dla własnej przyjemności.

4. Przestały mnie boleć wspomnienia z dzieciństwa. Zrozumiałam, że ten ból to tęsknota za beztroskim dzieciństwem.

5. Otworzyłam się bardziej do ludzi. Kontakty z nimi nie stresują mnie.

6. Dowiedziałam się, że po wielu biernych latach potrzebuję czasu, by się rozruszać i wrócić do normalnego funkcjonowania. Zapisałam się na kurs tańca. Planuję aerobik.

7. Spełniam pomału swoje marzenie o posiadaniu działki i domku. Na początku kwietnia kupujemy działkę. Na początek na ogródkach działkowych z altanką.

8. Ogólnie czuję się lepiej. Nie męczy mnie już rozdawanie ulotek. Lżej oddycham. Nie brakuje mi tchu.

9. Gdy zbyt wiele spraw mam na głowie, gdy wszyscy naraz czegoś ode mnie chcą i kręci mi się z tego powodu w głowie, wtedy nie powinnam łapać się wszystkiego na raz tylko zastanowić się i robić w danej chwili to co uważam, że dla mnie jest najważniejsze.

W kwietniu mam wizytę u psychiatry. Będę z nią rozmawiać na temat odstawiania Pramolanów. Teraz biorę 3x1. Jeśli będzie potrzeba zapiszę się na następną terapię dotyczącą odstawiania tabletek.

Został mi jeszcze do przeczytania jeden rozdział książki. Zaraz wracam do czytania.


KOMENTARZE:

Bardzo pozytywnie. Nareszcie!!! pozdrawiam

PS. Zapraszam do poczytania fragmentu ciekawej książki
EFEKT MOTYLA
http://efekt-motyla.zlotemysli.pl/weronikam,1/

Kiedy byłem kilkuletnim chłopcem, miałem wiele zachcianek. Jedną z nich był mały zielony samochodzik, który zapragnąłem mieć natychmiast kiedy zobaczyłem go na wystawie w sklepie. Nie pamiętam dokładnie tego wydarzenia, jednak rodzice opowiadają, że płakałem pół dnia, nie odzywałem się do nikogo, a nawet rozpocząłem protest głodowy. Wszystko po to, aby zdobyć upatrzoną zabawkę.

Wyobrażam sobie sytuację moich rodziców, którzy na wszystkie sposoby próbowali mi wytłumaczyć, że nie posiadają tyle pieniędzy, żeby je wydawać na zbędne zabawki. Mówili mi, że nie są bogaci, że mają na głowie inne, ważniejsze wydatki. Powiedzieli także inne bardzo ważne słowa, które słyszę do dzisiaj.

Teraz tego nie zrozumiesz, ponieważ jesteś za mały.

I co tu dużo mówić rodzice mieli rację. Dorosłem i zrozumiałem, że ta zabawka nie była warta mojego dwudniowego strajku głodowego. Abym mógł jednak to zrozumieć, musiało minąć wiele czasu. Dorosłem, zrozumiałem wiele rzeczy, zbudowałem własną hierarchię wartości Inaczej rzecz ujmując musiałem zmienić swój światopogląd oraz sposób myślenia. Musiałem zacząć myśleć jak dorosły człowiek.

Czy Ty, czytelniku potrafiłbyś kilkuletniemu dziecku wytłumaczyć, dlaczego nie dostanie superodjazdowego zielonego samochodziku? Według mnie nikt nie potrafi tego dokonać. Do pewnych rzeczy trzeba najzwyczajniej dorosnąć, aby je zrozumieć.

Pisząc tę książkę, staję przed podobnym problemem. Staram się wytłumaczyć Ci pewne zjawiska oraz sposoby myślenia, które dla mnie są oczywiste, jednak dla Ciebie mogą stanowić zupełną nowość. Musisz dorosnąć do takiego rodzaju myślenia.

http://efekt-motyla.zlotemysli.pl/weronikam,1/

Podziel się
oceń
2
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 19 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  16 756  

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 16756

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Favore.pl